Zasady przyznawania i rozliczania należności związanych z zagranicznymi i krajowymi podróżami służbowymi pracowników oraz osób niebędących pracownikami
Prowadzący: Katarzyna Furmańczyk
Dostępne terminy:
590 zł netto + VAT
- Formuła: online
- Czas trwania: 5h
- Ilość dni szkoleniowych: 1
Co otrzymasz?
- Autorskie materiały
- Imienny certyfikat
Chcesz zapisać się na szkolenie telefonicznie lub mailowo?
Zadzwoń do naszego konsultanta lub wyślij mailem wypełniony formularz zgłoszeniowy.
Dokumenty do pobrania, które mogą Ci się przydać.
Czy wiesz, że...
Każde nasze wydarzenie możesz również zamówić jako szkolenie wewnętrzne, w pełni dostosowane do specyfiki i potrzeb Twojej firmy. Dowiedz się więcej TUTAJ
O szkoleniu
Podróże służbowe stanowią zagadnienie, które na etapie jego planowania i dalej rozliczenia wymaga znajomości zarówno przepisów prawa pracy jak i regulacji prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych. Uznanie wyjazdu pracownika za podróż służbową, przyznanie a następnie zwrot czy wypłata określonych świadczeń z tym związanych wymaga odpowiedniego przygotowania ze względu na rodzaj i wysokość należności jakie przysługują pracownikowi oraz skutków podatkowych jakie wynikną z ich przyznania.
Zapraszamy Państwa na szkolenie, którego celem będzie usystematyzowanie wiedzy na temat krajowych i zagranicznych podróży służbowych pracowników oraz osób niebędących pracownikami. Na podstawie bieżących interpretacji oraz orzecznictwa omówimy praktyczne aspekty związane z rozliczaniem należności w ramach podróży służbowych.
Czytaj pełen opis
Zwiń
Program szkolenia
- Definicja podróży służbowej:
- Pojęcie podróży służbowej w przepisach prawa pracy i innych ustaw.
- Opuszczenie miejsca pracy pracownika a podróż służbowa: określenie stałego miejsca pracy pracownika, podróż służbowa a oddelegowanie (zmienne określenie miejsca pracy) pracownik mobilny a podróż służbowa.
- Wykonanie określonego zadania – incydentalny charakter podróży służbowej.
- Polecenie pracodawcy – wymogi formalne uznania wyjazdu za podróż służbową.
- Świadczenia z tytułu podróży służbowych, w tym:
- Miejscowość rozpoczęcia i zakończenia podróży krajowej.
- Czas podróży zagranicznej a wybór środka transportu.
- Diety w podróży krajowej i zagranicznej – zasady wyliczenia wysokości i obowiązek pomniejszania kwoty diet.
- Zasady zwrotu kosztów noclegów – limit wydatków, zasady wypłaty ryczałtu.
- Zwrot kosztów przejazdów i ryczałt na pokrycie kosztów dojazdów, w tym zasady rozliczania podróży samochodem własnym, służbowym, elektrycznym, ryczałt na jazdy lokalne a rozliczenia podróży służbowej.
- Zwrot innych udokumentowane wydatki – opłaty za parking, bagaż, ubezpieczenie i inne świadczenia uznane przez pracodawcę.
- Rozliczanie podróży służbowych z uwzględnieniem:
- Dokumentowanie wydatków.
- Zaliczki na niezbędne koszty podróży.
- Rozliczanie podróży służbowej w walucie obcej.
- Wydatki związane z podróżą służbową a koszty uzyskania przychodu – zwrot wydatków ponad limit a koszt pracodawcy.
- Należności z tytułu podróży służbowej a przychód pracownika: świadczenia zwolnione z opodatkowania, wyłączenia z podstawy wymiaru składek, podnoszenie kwalifikacji zawodowych a podróż służbowa pracownika.
- Podróż osoby niebędącej pracownikiem – w tym zasady wypłaty należności na rzecz zarządu, zleceniobiorcy, członków rad nadzorczych, możliwość uznania wydatków za koszt finansującego, obowiązek ustalenia przychodu w PIT.
- Podróż służbowa przedsiębiorcy – jakie wydatki stanowią koszty podatkowe.
Pokaż cały program
Zwiń
Prowadzący:
Katarzyna Furmańczyk
Doradca podatkowy
Prowadzący:
Licencjonowany doradca podatkowy. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie zatrudnienia w organach podatkowych, gdzie kierowała pracą osób zajmujących się zagadnieniami z zakresu postępowań podatkowych czy kontroli podatkowej. Obecnie prowadzi własną kancelarię podatkową.
Doświadczony wykładowca, przeprowadziła setki szkoleń dla, pracowników działów kadr i płac, biur rachunkowych, przedsiębiorców a także dla pracowników organów podatkowych, absolwentka UŁ, w tym studiów podyplomowych prawa podatkowego, prawa Unii Europejskiej oraz rachunkowości.
Rozwiń
Zwiń
Chcesz zapisać się na szkolenie telefonicznie lub mailowo?
Zadzwoń do naszego konsultanta lub wyślij mailem wypełniony formularz zgłoszeniowy.
Dokumenty do pobrania, które mogą Ci się przydać.
Czy wiesz, że...
Każde nasze wydarzenie możesz również zamówić jako szkolenie wewnętrzne, w pełni dostosowane do specyfiki i potrzeb Twojej firmy. Dowiedz się więcej TUTAJ