Tworzenie umów zlecenia w praktyce
Prowadzący: Marek Rotkiewicz
Dostępne terminy:
490 zł netto + VAT
- Formuła: online
- Czas trwania: 4h
- Ilość dni szkoleniowych: 1
Co otrzymasz?
- Autorskie materiały
- Imienny certyfikat
Chcesz zapisać się na szkolenie telefonicznie lub mailowo?
Zadzwoń do naszego konsultanta lub wyślij mailem wypełniony formularz zgłoszeniowy.
Dokumenty do pobrania, które mogą Ci się przydać.
Czy wiesz, że...
Każde nasze wydarzenie możesz również zamówić jako szkolenie wewnętrzne, w pełni dostosowane do specyfiki i potrzeb Twojej firmy. Dowiedz się więcej TUTAJ
O szkoleniu
Zlecenie jest niezmiernie często wykorzystywaną umową zarówno do bardzo prostych, jak i często do bardzo rozbudowanych usług. Jako umowa prawa cywilnego rządzi się przy tym zasadą swobody umów, która daje możliwość uregulowania w umowie wielu ważnych kwestii, o których jednak przepisy milczą, jak też doprecyzowania i zmiany wielu zapisów bezpośrednio wskazanych w Kodeksie cywilnym. Dotyczy to samego dookreślenia zobowiązania zleceniobiorcy, doprecyzowania wzajemnych świadczeń, rozliczania ponoszonych wydatków. Niezmiernie istotne przy tym są zapisy dotyczące wynagrodzenia – jego wysokości, sposobów ustalania, terminów i sposobu płatności, sposobu potwierdzania liczby godzin realizacji usług.
Na szkoleniu przedstawiona zostanie „krok po kroku” konstrukcja umowy zlecenia, przykładowe zapisy dotyczące poszczególnych elementów treści umowy. Przede wszystkim opierać się będziemy na przykładach zapisów z omówieniem skutków poszczególnych rozwiązań, wzorach umów.
Czytaj pełen opis
Zwiń
Program szkolenia
- Umowa zlecenie - istota umowy, typowe zlecenie i umowy o świadczenie usług, do których stosujemy przepisy o zleceniu.
- Strony umowy - określenie stron, zapisy i zobowiązania odnoszące się bezpośrednio do nich podmiotowo (np. odniesienie do kwestii zatrudniania lub niezatrudniania pracowników i zleceniobiorców w kontekście stawki minimalnej)
- Okres, na jaki umowa jest zawarta.
- Zobowiązanie główne zleceniobiorcy - charakterystyka usług objętych umową, wyszczególnienie poszczególnych elementów czynności wykonywanych przez zleceniobiorcę, procedury i reguły obowiązujące u zleceniodawcy (odniesienie w umowie).
- Kwestie obowiązków z zakresu bhp - zleceniodawca i zleceniobiorca, rozłożenie kosztów z tym związanych na strony, nadzór ze strony zleceniodawcy.
- Dalsze zapisy dot. wzajemnych zobowiązań - np. kwestia wolnego przy dłuższych zleceniach, korzystanie z zaplecza socjalnego zleceniodawcy.
- Prawa autorskie w umowie.
- Zlecenie a dzieło.
- Wynagrodzenie - różne sposoby wyrażenia wynagrodzenia, terminy płatności, zobowiązania po stronie zleceniobiorcy (przedstawienie faktury czy rachunku, rozliczenie się z posiadanych dokumentów i narzędzi) warunkujące bieg terminu na wypłatę, kwestie stawki minimalnej - sposoby potwierdzania liczby godzin realizacji usług, zapisy „zabezpieczające” interesy zleceniodawcy w kontekście doprecyzowania za co przysługuje wynagrodzenie, maksymalnej ilości godzin wykonywania zlecenia itp.).
- Kary umowne - zabezpieczenie interesów zamawiającego, przykłady zapisów dotyczących kar w ujęciu umów związanych z organizacją szkoleń, pikników, kampanii internetowych.
- Zakaz konkurencji, obowiązek zachowania tajemnicy.
- Zakończenie umowy, wypowiedzenie.
- Obowiązki związane z zakończeniem umowy, sprawozdanie z wykonania zlecenia.
- Właściwość miejscowa sądu.
- Załączniki do umowy.
Pokaż cały program
Zwiń
Prowadzący:
Marek Rotkiewicz
Ekspert prawa pracy
Prowadzący:
Prawnik i wykładowca z wieloletnim doświadczeniem. Doświadczony trener specjalizujący się w prawie pracy i dziedzinach pokrewnych. W trakcie swojej działalności przeprowadził ponad 4500 godzin szkoleniowych. Na co dzień aktywnie zajmuje się doradztwem prawnym. Autor i współautor kilkudziesięciu książek i ponad 3000 artykułów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, prawa cywilnego i prawa Unii Europejskiej (Gazeta Prawna, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Monitor Księgowego, Gazeta Samorządu i Administracji, Serwis Prawno – Pracowniczy, Atest, serwis podatki.pl, Personel od A do Z, Rzeczpospolita).
Rozwiń
Zwiń
Chcesz zapisać się na szkolenie telefonicznie lub mailowo?
Zadzwoń do naszego konsultanta lub wyślij mailem wypełniony formularz zgłoszeniowy.
Dokumenty do pobrania, które mogą Ci się przydać.
Czy wiesz, że...
Każde nasze wydarzenie możesz również zamówić jako szkolenie wewnętrzne, w pełni dostosowane do specyfiki i potrzeb Twojej firmy. Dowiedz się więcej TUTAJ