Kompendium wiedzy o godzinach nadliczbowych
Prowadzący: Michał Podsiedlik
Dostępne terminy:
490 zł netto + VAT
- Formuła: online
- Czas trwania: 3h
- Ilość dni szkoleniowych: 1
Co otrzymasz?
- Autorskie materiały
- Imienny certyfikat
Chcesz zapisać się na szkolenie telefonicznie lub mailowo?
Zadzwoń do naszego konsultanta lub wyślij mailem wypełniony formularz zgłoszeniowy.
Dokumenty do pobrania, które mogą Ci się przydać.
Czy wiesz, że...
Każde nasze wydarzenie możesz również zamówić jako szkolenie wewnętrzne, w pełni dostosowane do specyfiki i potrzeb Twojej firmy. Dowiedz się więcej TUTAJ
O szkoleniu
Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu dotyczącym pracy w godzinach nadliczbowych i jej prawidłowej rekompensacie. W trakcie zajęć podpowiemy, w jaki sposób pracodawca może wydać polecenie pracy w godzinach nadliczbowych. Omówimy sytuacje, w których pracownik może odmówić wykonania takiego polecenia bez narażania się na konsekwencje służbowe. Wyjaśnimy jak prawidłowo rekompensować pracę w godzinach nadliczbowych. Doprecyzujemy, jakie są limity pracy w godzinach nadliczbowych.
Zajmiemy się także sposobami rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych w sytuacjach nietypowych (np. równoważny czas pracy, niepełny etat). Wskażemy również warunki, które muszą zostać spełnione, aby pracodawca mógł rekompensować pracę w godzinach nadliczbowych po zakończeniu okresu rozliczeniowego bez naruszania przepisów o czasie pracy.
Podczas szkolenia odpowiemy na pytania dotyczące prawidłowej rekompensacie pracy w tzw. wolną sobotę, m.in. czy pracodawca, zamiast udzielać innego dnia wolnego może wypłacić wynagrodzenie z dodatkiem? Przyjrzymy się pracy w niedziele i święta, zwłaszcza pod kątem sytuacji, które pozwalają uznać taki dzień za zwykły (tzw. czarny) dzień roboczy. Ponadto, rozwiejemy wątpliwości odnośnie rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych w przypadku osób zatrudnionych na stanowisku kierowniczym.
Na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedź podczas naszego szkolenia, na które serdecznie zapraszamy.
Czytaj pełen opis
Zwiń
Program szkolenia
-
Najważniejsze zagadnienia dotyczące pracy w godzinach nadliczbowych:
- W jakiej formie pracodawca może wydawać polecenie pracy w godzinach nadliczbowych?
- Jakie są skutki odmowy pracy w godzinach nadliczbowych?
- Kto może odmówić pracy w godzinach nadliczbowych bez narażania się na konsekwencje służbowe?
- Jakie są limity pracy w godzinach nadliczbowych?
- Kto decyduje o sposobie rekompensaty za godziny nadliczbowe - pracodawca czy pracownik?
- Do kiedy należy rekompensować godziny nadliczbowe dobowe?
- Do kiedy należy rekompensować godziny nadliczbowe średniotygodniowe?
- W jakiej sytuacji godziny nadliczbowe mogą być rekompensowane po zakończeniu okresu rozliczeniowego?
- Czy pracownicy zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych mają prawo do rekompensaty z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych?
- Jak należy rekompensować pracę w godzinach nadliczbowych w przypadku pracowników zatrudnionych w systemie równoważnego czasu pracy?
- W jakich sytuacjach osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze czasu pracy (tzw. niepełny etat) mają prawo do uznania ich pracy za godziny nadliczbowe?
- Jak w ewidencji czasu pracy powinna być wskazana praca nadliczbowa?
-
Praca w dniu wolnym wynikającym z przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy:
- Czy sobota to dzień wolny od pracy?
- Czy pracodawca w zamian za pracę w dniu wolnym z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy może wypłacić wynagrodzenie z dodatkiem zamiast udzielać innego dnia wolnego?
- Kto decyduje o sposobie rekompensaty w zamian za pracę w takim dniu - pracodawca czy pracownik?
- Jak rekompensować pracę w dniu wolnym z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy, która trwałą dłużej niż 8 godzin?
- Czy pracownik zatrudniony w równoważnym czasie pracy lub w niepełnym wymiarze czasu pracy (tzw. niepełny etat) ma prawo do rekompensaty na tych samych zasadach jak osoba zatrudniona w systemie podstawowego czasu pracy?
- Jakie są skutki prawne choroby pracownika w dniu, który był planowany jako wolny w zamian za pracę w tzw. wolną sobotę.
-
Praca w niedziele i święta:
- W jakich sytuacjach praca w niedzielę lub w święto może być uznawana jako zwykły dzień roboczy?
- Jak rekompensować pracę w niedzielę lub w święto, które zostało zaplanowane jako dzień wolny od pracy?
- Kto decyduje o sposobie rekompensaty w zamian za pracę w niedzielę lub w święto - pracodawca czy pracownik?
- Jak rekompensować pracę w tzw. wolną niedzielę lub wolne święto, która trwała dłużej niż 8 godzin?
- Czy pracownik zatrudniony w równoważnym czasie pracy lub w niepełnym wymiarze czasu pracy (tzw. niepełny etat) ma prawo do rekompensaty na tych samych zasadach jak osoba zatrudniona w systemie podstawowego czasu pracy?
- Jakie są skutki prawne choroby pracownika w dniu, w którym był planowany dzień wolny w zamian za pracę w tzw. wolną niedzielę lub święto.
Pokaż cały program
Zwiń
Prowadzący:
Michał Podsiedlik
Ekspert prawa pracy
Prowadzący:
Prawnik, Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Specjalista ds. bhp, po ukończonych studiach podyplomowych na Politechnice Śląskiej. Wieloletni pracownik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, gdzie poza funkcją eksperta ds. prawa pracy pełnił także rolę rzecznika prasowego. Doświadczenie i praktyczne wdrażanie zagadnień z zakresu prawa pracy zdobywał w dziale nadzorującym kwestie kadrowe. Obecnie przedsiębiorca zajmujący się szkoleniami z dziedziny prawa pracy.
Ekspert prawa pracy specjalizujący się przede wszystkim w zagadnieniach dotyczących czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, a także mobbingu, dyskryminacji i równego traktowania w zatrudnieniu. Od kilkunastu lat trener z dużym doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawa pracy, który w trakcie zajęć stara się wyjaśniać w przystępny sposób nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia prawne, a poszczególne przepisy przekładać na rozwiązania praktyczne. Doradca i konsultant, który wraz z klientami wypracowuje najbardziej adekwatne dla nich rozwiązania prawne, godząc funkcjonowanie organizacji z ramami kodeksu pracy.
Rozwiń
Zwiń
Chcesz zapisać się na szkolenie telefonicznie lub mailowo?
Zadzwoń do naszego konsultanta lub wyślij mailem wypełniony formularz zgłoszeniowy.
Dokumenty do pobrania, które mogą Ci się przydać.
Czy wiesz, że...
Każde nasze wydarzenie możesz również zamówić jako szkolenie wewnętrzne, w pełni dostosowane do specyfiki i potrzeb Twojej firmy. Dowiedz się więcej TUTAJ