Kończy się okres karnawału. Ten czas kojarzony jest głównie z zabawą, balami i imprezami. Również pracodawcy mogą organizować dla swoich pracowników bal maskowy. Celem takich zabaw jest przede wszystkim integracja zespołu i oderwanie się od codziennej zawodowej rutyny.
Pracodawcy w takich sytuacjach w pełni finansują imprezę i zapraszają na nią wszystkich pracowników. Udział w niej zwykle nie jest jednak obowiązkowy. Pracownik może samodzielnie zdecydować, czy chce spędzić czas w gronie współpracowników. Takie świadczenie pozostaje bez wpływu na obowiązki na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych.
Przyjmuje się bowiem, że omawiane atrakcje służą głównie interesowi pracodawcy. Integracja wpływa przede wszystkim na wzajemne relacje służbowe oraz efektywność pracy pracowników. Z tego względu nie da się stwierdzić, że pracownik uzyskuje wymierną korzyść w swoim majątku. Ponadto, w analizowanej sytuacji nie można założyć, że gdyby nie organizowany przez pracodawcę bal, to pracownik wydałby pieniądze na uczestnictwo w takim przedsięwzięciu.
Z powyższego wynika, że nie można zakwalifikować takiego świadczenia jako generującego przychód pracownika, który powinien zostać opodatkowany.