Długa nieobecność w pracy uzasadnia natychmiastowe rozstanie
Ekspert podkreśla, że rozwiązując umowę bez wypowiedzenia z pracownikiem, którego nieobecność w pracy jest usprawiedliwiona łatwo popełnić błąd. Wskazuje trzy warunki, które trzeba spełnić, aby dokonać zwolnienia na podstawie art. 53 Kodeksu pracy.
Źródło: Rp.pl
Przestroga dla niesolidnych pracodawców
Uporczywe niewypłacalnie wynagrodzenia pracownikom może mieć poważne konsekwencje prawne. Sąd w Zgorzelcu skazał niesolidnego pracodawcę na 1,5 roku pozbawienia wolności.
Źródło: Rp.pl
Sąd pracy: koszty egzekucji nie obciążają pracownika
Autor wyjaśnia, jakie kroki może podjąć pracownik, który powinien być przywrócony do pracy, ale nie może wrócić na swoje miejsce pracy, gdyż pracodawca opiera się ponownemu zatrudnieniu.
Źródło: eGospodarka
Jak obliczyć wynagrodzenie za godziny nadliczbowe?…
Za pracę w godzinach nadliczbowych przysługuje pracownikowi normalne wynagrodzenie oraz dodatki w wysokości 50 lub 100 proc. stawki godzinowej. Inaczej liczy się wynagrodzenie zatrudnionym, którzy otrzymują ruchome składniki pensji.
Źródło: Twoja Firma
Rząd proponuje zmianę zasad ustalania rent
Rząd poprze projekt zniesienia limitów dorabiania dla rencistów jedynie pod warunkiem zmiany zasad ustalania rent. Konieczność zmiany tych regulacji wynika z tego, że w ubiegłym roku prezydent zawetował rządowy projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS.
Źródło: Gazetaprawna.pl