Zgodnie z art. 13 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (j.t.
z 2014 r., Dz. U., poz. 159 ze zm.) zasiłek chorobowy z tytułu niezdolności do pracy powstałej w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego, jak i z tytułu niezdolności do pracy powstałej po ustaniu tytułu ubezpieczenia, nie przysługuje za okres po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego, jeżeli osoba niezdolna do pracy ma ustalone prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy.
Z utrwalonego już orzecznictwa Sądu Najwyższego (wyrok z dnia 18.01.2012 r., sygn. akt II UK 168/11, wyrok z dnia 18.02.2013 r., sygn. akt II UK 196/12) wynika, że prawo do zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia wyłączone jest tylko w okolicznościach, które wyczerpująco i wyraźnie określone zostały w art.
13 ust. 1. Skoro zatem nie została w nim wymieniona emerytura policyjna, to pobieranie jej nie wyklucza prawa do zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia
Zapisz się
Do naszego newslettera
Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, nagraniami, darmowymi wydarzeniami oraz ofertą szkoleniową i nie pozwól zaskoczyć się żadnym zmianom w przepisach.